Návštěvní kniha


Přidat dotaz
Iveta
Dobrý den,
vyrábíte i náramky?

Odpověď: Vlastimil Šebrle
Dobrý den,
náramky vyrábím. V záložce "Ostatní špeky" a "katalog" si můžete prohlédnou a vybrat z mé nové kolekce náramků. Tyto náramky můžete zakoupit prostřednictvím mikro-eshopu či v mé kamenné prodejně. Mohu Vám rovněž i zhotovit náramek podle Vašeho přání.
Martina
Dobrý den,

je možné vyměnit ve snubním prstenu brilianty za větší kameny? Šíška prstenu je dostačující, jde mi o úpravu lůžka a usazení.

Děkuji

Odpověď: Vlastimil Šebrle
Dobrý den, výměna je určitě možná, je-li dostatečná i výška prstenu, aby spodek kamene nevadil ani při nošení na prstu.
V tomto případě, bych ještě volil osobní konzultaci se mnou.
S přáním pěkného dne
Vlastimil Šebrle.
Eva
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jak dlouhý je řetízek u závěsu č. 216 008? Lze jej u Vás rovnou nechat prodloužit či zkrátit?

Odpověď: Vlastimil Šebrle
Dobrý den,
řetízek je dlouhý 42 cm a ještě má prodlužovací kroužek, kterým lze řetízek ještě prodloužit na 47 cm.
Jinak další úprava řetízku je možná.
S přáním pěkného dne
Vlastimil Šebrle.
Ingrid
Dobrý den, zaujal mne přívěšek ve tvaru sovičky, který se objevuje na horním baneru. Bylo by možné vyrobit takovýto přívěšek, posázený kameny, ve znamení lva? Předem děkuji za vaši odpověď. I.

Odpověď: Vlastimil Šebrle
Dobrý den, přívěsek ve tvaru lva jsem schopen vyrobit a následně posázet kamínky. Nejdříve bych Vám vyrobil voskový model, po schválení bych jej nechal odlít technikou lití do ztraceného vosku a následně bychom se dohodli na dalším designu.
Klára
Dobrý den,

s manželem jsme si před dvěma lety nechali udělat svatební prsteny litím do ztraceného vosku. Před rokem jsem byla na operaci s rukou a prsten jsem nenosila. Nyní jsem zjistila, že mi je prstýnek malý. V klenotnictví mi řekli, že prsteny vyráběné touto technologií není možné zvětšit. Je to doopravdy pravda? Pokud ano, byl by jste schopný vyrobit jeho větší kopii, nějakou technologií, aby jej bylo možné případně zmenšit nebo zvětšit? Předem děkuji za odpověď. K.

Odpověď: Vlastimil Šebrle
Dobrý den, tento problém bych raději řešil klasickým způsobem přidáním materiálu, ale jinak, jak říkáte, tak prstýnky vyráběné touto technikou se nedají zvětšit pouhým vytažením, z důvodu poréznosti vně materiálu a tím i horšími vlastnostmi, než jsou u taženého materiálu.
Richard Šmíd
Dobrý den,
děláte snubní prsteny i technikou mokume gane? Nejlépe v kombinaci stříbro + palladium?

Odpověď: Vlastimil Šebrle
Dobrý den,
snubní prsteny technikou mokume gane dělám a můžu je vyrobit i v kombinaci kovů palladium + stříbro.
Prstýnky jsou potom vyrobeny bez letovaného spoje.
Martin
Dobrý den, manželka měla dlouhé zlaté visací náušnice (asi 5 cm) a jednu ztratila, protože vzadu nemají žádnou pojistku a řetízek se pouze provlékne uchem. Dokázal byste ji vyrobit druhou náušnici do páru a obě náušnice pak opatřit nějakou pojistkou, aby je při nošení neztratila?

Odpověď: Vlastimil
Dobrý den, podle toho, jak náušnice popisujete se jedná o náušnice, kterým se říká "disco" a vyrobení druhé náušnice je možné. Ovšem u tohoto druhu náušnic se žádná pojistka nedělá.
Z. Kovářová
Dobrý den, mám svatební prstýnek se zirkonem. Kamínek však již nevypadá pěkně. Bylo by možné jej vyměnit za briliant? Děkuji za Vaší odpověď.

Odpověď: Vlastimil
Dobrý den, výměna zirkonu je určitě možná a volba výměny za diamant, je zárukou, že kamínek zůstane vždy krásně lesklý. Děkuji za dotaz a těším se na případnou spolupráci.
Helena Bobková
Dobrý den pane Šebrle, je možné si na výrobu dodat vlastní zlato?

Odpověď: Vlastimil
Ano. Zlato může dodat klient vlastní. Nerozhoduje jeho barva. Konečný produkt může být jiné barvy než zlato dodané.
Jaroslav
Vyrábíte šperky podle návrhu, který si donese zájemce o Vaše služby?

Odpověď: Vlastimil
Ano, pokud je to technicky a technologicky možné. Každý takový požadavek se musí s navrovatelem napřed řádně "prodiskutovat" z hlediska možných řešení, aby později nevznikly zbytečné problémy a nedorozumnění!


1 2

Aktuality


Upozornění

V sobotu 4. 5. 2019 zavřeno.

e-shop

Nově mě naleznete na stránkách wwww.e-sperkysebrle.cz, kde můžete objednávat z pohodlí domova, nebo si můžete zboží vyzvednout na prodejně na Palackého 148, 511 01 Turnov.

>> Starší aktuality
TOPlist